Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

जर्मनीको बान सहरमा आजदेखि एकमहत्वपूर्ण सम्मेलन सुरु हुदै I

         ||   211 Views   ||   Published Date : 6th December 2011 |

मंसिर १९,

अफगानिस्तानको भविष्यको बारेमाछलफल गर्न जर्मनीको बान सहरमा आजदेखि एक महत्वपूर्ण सम्मेलन सुरु हुदैछ । यद्येपीपाकिस्तानले यो सम्मेलन बहिष्कारको घोषणा गरेको छ । तालिबानलाई सत्ताबाट हटाएपछिअफगानिस्तानमा १० वर्षपहिले पनि यस्तो सम्मेलनको आयोजना गरिएको थियो आयोजकलेअन्तरराष्ट्रियस्तरमा अन्य देशको अफगानिस्तान प्रतिको साथ तथा सम्बन्ध सुमधुर बनाउन रसुरक्षाको प्रत्याभूति दिलाउन सम्मेलनको आयोजना गरिएको बताएको छ ।
अफगानिस्तानको सुरक्षाको लागि छिमेकी देश पाकिस्तान महत्वपूर्ण मानिए पनिपाकिस्तानले गएको २६ नोभेम्बरमा पाकिस्तानी सुरक्षा जाँच पोष्टमा नेटोले गरेकोहमलापछि कडा विरोध जनाएको थियो । घटनापछि नेटोका साथै अमेरिकी राष्ट्रपति बाराकओबामाले समेत माफी मागेका थिए । आजबाट सुरु हुने सम्मेलनमा अमेरिकी विदेशमन्त्रीहिलारी क्लिन्टन तथा अमेरिकी अधिकारी र बिभिन्न संगठनका सदस्य गरी १ हजार बढिकोसहभागिता रहनेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

समरेखा म्यागजिन (द्वैमासिक) लागि


सम्पादक
लक्ष्मी आचार्य

Ghorahi-10 Dang, Nepal
Email: magazinesamarekha@gmail.com
Phone: +977-082-560084
Web: www.samarekha.com.np